چشمها را بايد بست ! با چشم ديگر بايد ديد.

                                                                 بنام حق                                                          

 ثُمّ ارجع البصر کرّتین ینقلب الیک البصر خاسئاً و هو حسیر      < ۴-الملک>

باز دوباره (به جشم دیگر چشم دل ٬چشم بصیرت) دقت کن تا دیده‌ات (آنچه با چشم سر دیده‌ای) زبون و خسته بنظرت آید.

                               به مناسبت حمله شیمیای به سردشت  و حوادث تیرماه                            

دیروز ۲۰ سال از حمله شیمیایی به شهر سردشت می‌گذرد که هزاران نفر شهید مصدوم و گرفتار عوارض بعدی آن شدند که باید تا آخر عمر با آن سر کنند و صبر.روز قبلش ۲۶ سال از بمب گذاری به دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت دهها تن از بهترین انسانها و نمایندگان ملت ایران می‌گذرد. دوشنبه این هفته ۲۵ سال از ترور شهید آیةالله صدوقی نماینده و امام جمعه شهر یزد می‌گذرد. سه شنبه ۱۹ سال از روز حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و شهید شدن نزدیک ۳۰۰ مسافر بی‌گناه می‌گذرد. و هزاران دیگر که نمی‌خواهیم بگوییم که همه می‌دانیم اگر..... .

بحث امروز ما دیدن بود اما چگونه دیدنی یعنی این چشم ظاهر بین را ببندیم و ۲۰ سال برویم به عقب با چشم دیگر نه زمان مفهوم دارد نه مکان خوبی این چشم همین است البته اگر این چشم سر هم باز است باید نبیند چون این دیدن تا حدودی مانع دیدن چشم دل خواهد شد. بله بچه‌هایی را در بغل مادرانشان را ببینید که معصومانه در حال شیر خوردن هستند. پدرانی را ببینید که در حال کار هستند تا نان خانواده را از حلال یابند، دخترانی را ببیند که در پشت دار قالی در حال قالی‌بافی هستند تا جهیز عروسی خودرا از تار پود آن بیرون کشند و جوانانی که در حال بنایی برای ساختن سرپناهی و بچه‌هایی در پشت میزهای چوبی مدرسه در حال گوش کردن به درس معلم تا آینده روشنی برای خود رقم بزنند. و هزاران دیگر که خود بهتر میدانی. راستی یکسری نمی‌خواهی به هواپیما بزنی آن دخترک که با برادر کوچکش در حال بازی و گفتگو کودکانه است و خوشحال یک ساعتی دیگر بابا را بعد از چندین ماه می‌بینند یا آن مادری که برای عمری یک آرزو داشت و حالا داشت براورده می‌شد دیدار دختر عروس شده‌اش در آنطرف و....

حالا اگر بخواهی می‌توانی یکسری به محراب مسجد یزد بزنی مرجع عالی‌قدری را که می‌خواهد نماز جمعه را به پا دارد او نماینده یک استان و یک شهر است٬ اما مستمندان استان سیستان و بلوچستان فردا منتظرند که او به آنجا مثل همیشه سر بزند و مشکلات آنها را مثل جاهای دیگر حل کند آنها می‌دانند که او خواهد آمد و به همه گرفتاریهای آنها رسیدگی می‌کند بدون هیچ وقفه‌ای و جنوب استان کرمان هم مردم کپرنشین منتظر اویند و هرمزگان برای رفع گرفتاریهایشان.

دفتر حزب جمهوری اسلامی جلسه‌ای دارد تا بتواند خیلی از مشکلات پیش آمده را مورد بررسی قرار دهند. در اینجا اعضا زیادی هستند که نماینده مردم در مجلس هستند یا در دولت و ... همه برای این کشور می‌سوزند و می‌سازند که بهتر بتوانند بسازند وطن را٬ که از همه طرف دشمنان می‌خواهند خراب کنند آنرا.

بگذریم در دلتان خودتان را بجای زن و فرزند همه‌ی اینها که گفته آمد بگذارید٬ پدرتان عالی‌ترین مقام را دارد سالها برای کشورش و آزادی آن زندان و شکنجه کشیده از تو دور بوده منتظر اویی که او بیاید اما یکباره از رادیو خبری را برایت می‌خوانند که تمام هستی تو آب می‌شود تمام می‌سوزی. پدرت، برادرت، و همکارت و... دیگر به ملکوت رفت با یک انفجار با یک موشک.

باز هم بگذریم بهتر نیست یکجای دیگر سر بزنیم، آنکس که بمب می‌گذارد و نمایندگان این مردم را به شهادت می‌رساند چه می‌کند؟ فرار! کجا؟ غرب؛ مهد مدعی حقوق بشر،با کی؟ با رجوی و بنی‌صدر و دیگر هم قطاران چه می‌شود؟ هیچی در پناه این مدعیان آسوده به رجز خوانی مشغول می‌شوند! اگر اینها حقوق را می‌شناختند که جنایتکار در خانه ‌آنها لانه نداشت، که آسوده باشد پس حقوق بشر اینها کدام است؟ معلوم است که چیست فقط مطیع غرب بودن و سیاست‌های غرب را اجرا کردن و انسان یعنی یا غربی باشد یا سراپا غربزده و گرنه او بشر نخواهد بود.

می‌خواهی بدانی چرا؛ چون وقتی موشک به هواپیما مسافر بری می‌خورد دستور دهنده نه اینکه محاکمه نمی‌شود بلکه مدال شجاعت می‌گیرد! چرا؟ چون کسانی را که او کشته است انسان نبودند؟ از دید آنها نه بلکه اینها هیچ حقوقی ندارند و ... باز هم بزن بکش هیچ اتفاقی نخواهد افتاد دستش بجایی بند نیست!

وقتی سردشت بمب شیمایی می‌خورد و مردمی جزغاله می‌شوند یا کشته یا مصدوم یا دچار هزاران گرفتاری و درد و رنج این مواد شیمیایی باز هم برایش مواد شیمیایی می‌فرستند این مواد که از شرق نیامد از آلمان و هلند و انگلیس و آمریکا بطرف عراق سرازیر می‌شد. مجامع بین‌الملل هم که انگار در خواب بودند یا خود را بخواب زده بودند یا اصلاً همان که باید اول بگوییم اینها انسان نبودند که آنها حرف بزنند. اگر بخواهم از ایلام و مهران و سوسنگرد و قصرشیرین و ایوان و دهلران و.....هم می‌شود گفت ولی چشم را می‌بندیم. اینها که چنین می‌کردند با پشتیبانی غرب بود برای نابودی ملتی که می‌خواست بگوید آمریکا تو به من نمی‌توانی حکمرانی کنی. غرب دیگر چپاول بس است. من می‌خواهم خودم باشم ولی آنها می‌خواهند ثابت کنند که تو یا باید با ما باشی نوکر ما و گر نه دیگر نه بشر هستی ونه حق زیستن داری!

راستی این همه را مقدمه کنیم به یک موضوع یک نفر را جایزه صلح نوبل می‌دهند این شخص تا بحال چقدر از حقوق این انسانها صحبت کرده چقدر از غرب پرسیده که صلح شما آیا چنین است؟ آیا موشک زدن روی سر زن و بچه بی‌گناه ایرانی و فلسطینی و لبنانی و ویتنامی و ژاپنی و ... است؟ هر گز چنین صحبتی نکرده و نخواهد کرد ولی همیشه از هر جاسوسی که برای غرب گرفتار شده در دست عدالت این ملت یقه دریده که واویلا از حقوق بشر و انسان در ایران ولی حقوق بشر در غرب هیچ ایرادی ندارد مگر نه این است که این چند جاسوس سیا از موقعی که گرفتار شده‌اند اگر شما فقط در روز نیم ساعت رادیو آنها را گوش کرده باشی خیال می‌کنی چند بار کلمه هاله جان را شنیده‌ای؟ بیش از پانصدبار این کلمه را شنیده‌ای! و هنوز خواهی شنید. در طول این بیست سال چند بار کلمه حمله به سر دشت و کشته شدن هزاران بی‌گناه را شنیده‌ای؟! بیست بار هم نگفته‌اند. می‌دانی که این جاسوس آنهاست پس حقوق بشر بر او مترتب است اما آن هزاران بی‌گناه بشر نیستند پس چه جای سوال!!!  جایزه صلحی که از این تفکر بیرون می‌آید نه اینکه افتخار نیست بلکه لکه ننگی است که تاریخ همانطور که برای سادات و... ثبت کرده برای تو هم ثبت می‌کند. این افتخار را نصیبت کردند که فقط نوکری‌اشان را بکنی می‌گویی نه یکبار یک سوال از وضع حقوق بشر غرب بکن ببین چگونه در زباله دان تاریخ تو را جای خواهند داد که نه دستت به چاه باشد نه به ریسمان.

درست مدال سر یا شوالیه را به کسی می‌دهند که به بیش از یک‌میلیارد و نیم مسلمان در سراسر جهان را با کتاب خود مورد توهین قرار داده است چون این انسانها بشر نیستند و عقاید آنها هم مهم نیست اصلاً خودشان هم اگر می‌شد از روی کره زمین پاک کرد بدتر نبود. می‌دانی چقدر هزینه می‌کنند که این فرد را محفوظ دارند؟ بیش از هزینه سالیانه یک کشور آفریقایی! چرا؟ چون او بشر است؟

بگذریم از کودتاهای آنها در کشورها که چشم بپوشیم و به یک جدیدش اشاره کنیم بد نیست! مدعیان حقوق بشر وقتی مردم در فلسطین رای به دولت هنیه دادند او را و مردمش را و ... را مورد تحریم سراسری قرار دادند چون او ضد آنها بود مردم کی‌اند؟ بشر کدام است؟ اما امروز که محمود عباس دست‌نشانده خودشان دولت عباس را منحل می‌کند و یک دولت استبدادی و استصوابی بکار می‌گمارد همه غرب اورا تائید می‌کنند و وعده کمک به او را می‌دهند این یعنی حقوق بشر غربی. نه رای مردم! ..... بگذریم که این قصه سر دراز دارد فقط چشم ظاهر را کمی ببند و با چشم دیگر کودک شیرخواری را که در کنار مادرش با بمب‌های شیمیایی اهدایی غرب دود می‌شود را بنگر.....

 حقوق بشر غرب عالی است!

/ 8 نظر / 3 بازدید
آج

جواب يک دوست در مورد پست قبلی بله اگر قرار باشد خاطرات دوران قبل را تعريف کرد خيلی چيزها آشکار می‌شود ولی بعد از ۲۶ سال هنوز باور کن خاطره‌ای چون آنچه برای اين شهید بزرگوار در شهر بافق اتفاق افتاد توسط همين منافقين قابل تعريف در اينجا نيست و بايد انگشت بدهان ماند و .... تا آينده.

آنجل

از ديدن اين‌گونه صحنه‌ها حالم بد می‌شود از جنگ و کشت و کشتار بی‌زارم... اين روز‌ها به تنها چيزی که توجه نمی‌شود حقوق بشر است... راستی «بشر» را با چه «ب» ای می‌نويسند؟

آنجل

مثله اين‌که سلامم را خوردم سلام و بدرود

آنجل

راستی آن ۵۰ کيلو را روند کرده بودم وگرنه از ۵۰ هم کمترم....

آنجل

سلام صندوق الکترونيکی‌تان را چک بفرماييد پليز

غريبه

سلام ممنون که بهم سر زذی آپ کردم بهم سر بزن

غريبه

سلام از اين که بهم سر ميزنيد خوشحالم بازم آپ کردم

آج

لطف همه مستدام